Puit on hubasust ning head akustikat lisav materjal!

Puitlaed on hetkel oma populaarsuse tipul, seda tänu soojale ja looduslähedasele ilmele ning tänapäevasesse arhitektuuri sobivatele disainilahendustele.

Üheks levinumaks materjaliks puitlagede valmistamisel on puitlaastplaat, mis töötab hästi helisummutajana ning reguleerib omajagu ka ruumi sisekliimat, niiskust imades ja vabastades. Samuti kasutame puitlagede valmistamisel puitprofiili (puitribi) ja puitspoonplaate. Puidu viimistlemiseks pakume kõiki levinud tehnoloogilisi võimalusi — peitsimist, lakkimist, värvimist, vahatamist ja õlitamist ning töötlemist tulekaitsevahenditega.

Kõigi meie müüdavate toodete ja tarvikutega saad tutvuda SIIN

Täispuidust ja puidupõhistest materjalidest disainib ja toodab Voller sisustus- ja akustikalahendusi. Meie peamiseks tootegrupiks on ribipaneelid nii lagede kui ka seinte katmiseks. Ettevõtte fookus on erilahenduste pakkumisel.

5 põhjust, miks kasutada puitu sisekujunduses

 • Keskkonnasõbralik valik

   

  Metsasid mõistlikult majandades on puit taastuv ressurss. Samuti on puit kergesti taaskasutatav ja biolagunev.

 • Lai kasutusvõimalus

   

  Õige töötluse korral on võimalik puitu kasutada pea kõikjal.

 • Akustilised omadused

   

  Puitu on sajandeid peetud ainulaadsete akustilisete omadustega materjaliks. Seetõttu kasutatakse puitu sageli kontserdisaalide siseviimistluses ja ka muusikariistade valmistamisel.

 • Eriline disain

   

  Igal puul on oma ainulaadne välimus ja omadused. Puit sisekujunduses toob soojust ja elegantsi ning ei lähe kunagi moest välja. Kujundusi ja viimistlusi on sadu tagamaks kõigile projektidele sobivaimad lahendused.

 • Pikk kasutusiga

   

  Puit on tugev ja vastupidav ning seega kauakestev valik!

Pakutavad puidutooted

Voller toodab puitribidest elemente nii lagede kui seinte katmiseks või ruumide eraldamiseks.

Puitribisid saame toota nii täispuidust (kask, mänd, tamm jt) kui ka spoonitud materjalist. Ribide viimistluse võimalusteks on selle katmine laki, peitsi, vaha või värviga, vajadusel lisame tuletõkketöötluse. Ribide taustaks kinnitame akustilise kanga (must, hall, valge) vineeriribadega või viimistletud plaadi.

Ribide mõõdud ja samm on vabalt valitavad. Mõõtude planeerimisel ja töö teostamisel tuleb arvestada tootmisvõimaluste, moodulite pakendamise, paigalduskohta transpordi ja paigaldamistöödega lähtudes nii tehnilistest võimalustest kui erinevatest piirangutest.

 • Puitribi seinad

   

  Seinamoodulid on reeglina mõõdus 600×1200…2400mm kuid võimalik on toota ka pikemaid. 

  Puitribide levinumad mõõdud on 28x28mm, 33x33mm ja 45x45mm.

  Seinamoodulite peamine paigaldusviis on kruvikinnitusega aluskarkassile. Loe lisaks ka siit!

 • Puitribi laed

   

  Laemoodulid valmistatakse reeglina mõõdus 600x600mm ja 600x1200mm, see lihtsustab nende paigaldamist, kuid ka muud mõõdud on ka võimalikud.

  Ribide levinumad mõõdud on 18x28mm, 28x28mm, 20x40mm, 15x45mm.

  Laemoodulite peamiste paigaldusviisidena kasutatakse kruvikinnitust aluskarkassile või moodulripplae T24-karkassile. Loe lisaks ka siit!

Voller katab tegevused planeerimisest tootmiseni ning paigalduse

 • Planeerimine

  Koostöös kliendiga aitame juba projekteerimisfaasis leida interjööri sobiva materjali, töötluse ja disaini, et tagada toodete õigeaegse tarne. Naturaalsete puitude puhul eelistatakse kaske ja mändi kuid võimalik on kasutada ka eksootilisemat puitu.

  Puidupõhistest materjalidest on peamised kasutatavad materjalid vineer, puitlaasplaat ja MDF. Iga toote puhul määrab lõpptulemi see, milline on konkreetse puitribi mõõt (kasutatava puitdetaili kõrgus ja laius), kasutatav materjal ja lõppviimistlus.

 • Detailide valmistamine

  Kasutades kaasaegseid seadmeid erinevates töö etappides (saagimine, hööveldamine, järkamine) saame anda toodetele esmaklassilise kvaliteedi ja täpsuse.

  Tootmise seadmepargis on unikaalne täisautomaatne 5-teljeline CNC pink, mis võimaldab teostada ka keerukamad kliendi soovid. Värvitöid teostame automaatse värvimisliiniga ja kaasaegses värvikambris.

 • Viimistlus

  Kõik tooted saavad kliendi poolt soovitud tooni/värvi või vajadusel eritöötluse, millega saame tagada nõutud tule-, niiskuse-, hallituse- või külmakindluse taseme.

  Toodete viimistlemisel kasutame ainult ökoloogilisi veepõhiseid tooteid, mis on tervise- ja keskkonnasõbralikud.

 • Paneelide komplekteerimine

  Lähtudes ruumi mõõtmetest ja paigaldusvõimalustest koostatakse erimõõdulised või standardsed paneelid ning vajadusel lisatakse ka akustilised omadused (akustiline kangas ja/või vill).

  Valminud paneelid komplekteeritakse arvestades paigaldustööde järjekorda, projekti asukohta ning ligipääsu võimalusi.

 • Paigaldamine

Volleri poolt kaetavad tootmisprotsessid

 • Puitmaterjalide eeltöötlus

  Lahkamine – formaatsaag ja mitmekettaline lahkamissaag võimaldavad eeltöödelda erinevas mõõdus toormaterjali.

  Hööveldamine – 6-pealine nelikanthöövel võimaldab hööveldada kvaliteetse pinnaga nii nelinurkseid kui ka eriprofiile.

  Järkamine – arvjuhtimisega ristlõikus-saagimisliin võimaldab kiirelt, täpselt ja optimaalselt lõigata detailid õigesse pikkusesse.

 • CNC töötlus

  Omame nesting tüüpi CNC töötlemiskeskust, millega saame lahti saagida ja töödelda väga erinevaid detaile ja plaatmaterjali.

 • Servapealistus

  Servapealistusliiniga saame paigaldada erinevaid kantmaterjale (PVC, ABS, spoon) ja kreppe (puit, formica, vineer jt). Saame kantida EVA-liimiga materjale paksuse vahemikus 10 – 60mm.

 • Viimistlus

  Pihustusautomaat – 4 püstoliga värviroboti ja kuivatuskambri kombinatsioonis saame kiirelt ja kvaliteetselt viimistleda suuremas koguses tooteid. Viimistluses kasutame ainult tänapäevaseid ja keskkonnasõbralike veepõhiseid tooteid.

  Viimistluskamber – eraldi nõutele vastavas viimistluskambris saame käsitsi viimistleda erikujulisi detaile ja väiksemaid koguseid.

  Harilihvpink – harilihvpink võimaldab teha detailidele peenlihvimist ja vahelihvi erinevate viimistluskihtide vahel. Lisaks saame teostada massiivpuidu harjatud pinnatöötlust, struktureerimist ja vanutamist.

Pakutavad teenused

 • Planeerimine ja kujundus

  Voller omab üle 30 aasta kogemust lagede ja sisepindade katmise valdkonnas paigaldades nii erinevaid ripplagesid kui teostades erinevaid siseseinte töid. Oskame aidata leida lahendusi ka kõige keerulisematele soovidele – tunneme hästi nii materjale kui tootmise- ja ehitustehnilisi aspekte. Projekteerimisel kasutame 3D mudelprojekteerimise tarkvara, mis aitab tagada lõpptoodete täpsuse ja kvaliteedi.

 • Erilahenduste teostamine

  Volleri asjatundlik meeskond aitab kujundada, valida sobivad materjalid ning toota puidust ja puidupõhistest materjalidest sisustuselemente vastavalt tellijate, arhitektide või sisekujundajate soovidele.

 • Tootmine allhankena

  Voller omab kaasaegset ja hästi varustatud puidutootmise tehast, see võimaldab teostada allhanke töid nii üksikute tööprotsessidena kui katta kogu töö pakkudes terviklahendusi. Teostame puidu eeltöötlust (puidu lahkamine, järkamine ja hööveldamine), CNC töid, servapealistust ja erinevaid viimistlusöid.

Küsi meilt pakkumist!

  30+ aastat ripplagede ja akustiliste lahenduste kogemust
  300+ referentsi Eesti ja Soome turult